Wróżby z kart klasycznych

Wróżenie z kart jako jedna z najpopularniejszych metod przepowiadania.

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

Wróżenie z kart jest jedną z najpopularniejszych metod przepowiadania. Karty dają wspaniałą możliwość samodzielnego zgłębiania sztuki wróżbiarstwa. Wróżbiarstwo karciane ma bardzo długą tradycję i wciąż wielu jest zwolenników przepowiadania przyszłości, rozważania przeszłości i teraźniejszości.

Najpopularniejszymi kartami do wróżenia są karty Tarota. Ich ezoteryczna siła została ujawniona w 1781 roku przez Courta de Gébelina, który zapewniał, że Tarot to zaszyfrowany w obrazkach zapis zapomnianej świętej ludzkości, a mianowicie spuścizna duchowa staroegipskiego boga Thotha. Od tej pory Tarot robi furorę, jako zwierciadło ludzkiej duszy. Przez wiele wieków ludzie starali się zrozumieć tajemnicę Tarota i odkryć jego powiązania z życiem. Jednak przez długie lata ten odwieczny system wróżenia był dostępny jedynie dla wąskich grup osób zajmujących się ezoteryką.

Tarot jest niezwykle skomplikowaną mądrością duchową, wyrażoną w obliczach Wielkich i Małych Arkanów. Rozkładanie kart potrzebuje powagi, spokoju oraz dużej koncentracji, tak niezbędnej do prawidłowego zinterpretowania konkretnej sytuację. Tarot uważany jest przez fachowców za klucz do natury człowieka. Poznanie i uzmysłowienie sobie Tarota wymaga wielu lat pracochłonnych studiów nad tą mądrością, a praca nad nim prowadzi do głębokich zmian w osobowości osoby go poznającej. Droga ta absolutnie nie jest ani łatwa, ani też bezpieczna. Tarot nie może służyć do zabawy, a wróżenie dla zaspokajania czystej ciekawości z zasady bywa bardzo nieprzyjemne dla wróżącego. Niemniej Tarot jest niebywale cennym przewodnikiem i nauczycielem. Tym, którzy stawiają mu mądre pytania, udziela adekwatnych odpowiedzi. W przeciwieństwie do Tarota przepowiadanie za pomocą zwyczajnych kart jest uważane za domenę „zawodowych” wróżek. Przy wróżeniu z kart nie ma złych o dobrych układów. Chodzi tutaj o stworzenia wzorca, który pobudzi podświadomość i da się odczytać w sensownym związku z zadanym pytaniem lub sytuacją pytającego. Wykładając karty pierwszą czynnością jest uosobienie w karcie osoby pytającej. Następną czynnością jest tasowanie. Jest to poważny akt o charakterze medytacyjo – magicznym. Właśnie podczas tasowania kart medium doznaje największego skupienia nad postawionym pytaniem. Z przetasowanej talii następnie wybiera się co siódma kartę. Proces ten powtarza się dwa razy. Dwanaście otrzymanych w ten sposób kart, odsłania się w takiej kolejności, w jakiej zostały wybrane. Jeśli wśród nich nie ma karty personifikującej osobę pytającą, proces zaczyna się na nowo, aż do skutku. Samej karcie symbolizującej osobę pytającą nie przypisuje się żadnych znaczeń. Wskazuje ona, bowiem na stosunki kart leżących obok niej do pytającego. Karty znajdujące się na prawo od niej, mówią o przeszłości. Karty leżące z lewej strony symbolizują przyszłość, a karty leżące bezpośrednio w jej sąsiedztwie oznaczają teraźniejszość. Każda z 32 kart posiada swoje znaczenie. Ogólna zasada mówi, że kier związany jest ze sprawami sercowymi,, karo – z pieniężnymi, trefl jest symbolem szczęścia a pik reprezentuje cierpienia i problemy. Figury ponadto reprezentują osoby, które w jakiś sposób są bliskie pytającemu. Mogą to być partnerzy, krewni, koledzy, przyjaciele a także przeciwnicy i wrogowie. Kolor figury zgodny z kolorem karty personifikującej wskazuje przy tym na sprawy miłosne, kier i karo przedstawiają na ogół osoby jasnowłose, a pik i trefl – ciemnowłose.

Wróżenie z kart jako jedna z najpopularniejszych metod przepowiadania.

Wróżenie z kart jest jedną z najpopularniejszych metod przepowiadania. Karty dają wspaniałą możliwość samodzielnego zgłębiania sztuki wróżbiarstwa

Nasze ezoteryczne publikacje