Wróżby z kart klasycznych

Numerologia – Obliczanie i interpretacja liczb uzyskiwanych z imion.

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

Szukając miary, porządku wszystkich rzeczy człowiek spoglądał ku niebu. Tam bowiem siła porządkująca wszechświat objawiła swe działanie w regularnym obiegu Słońca i Księżyca, w okresowym pojawianiu się planet i gwiazdozbiorów. Ziemia reaguje na ruchy cyklicznym następstwem dnia i nocy, lata i zimy, przypływów i odpływów. Ludzie uznali to za boski porządek niebiańskiego i ziemskiego bytu. Matematyczne ujęcie cyklicznych zmian pozwoliło sprowadzić je do stosunków liczbowych i przedstawiać za pomocą liczb. Liczba więc stała się w ten sposób pieczęcią najwyższych tajemnic.

Przykładowo Grecy stosowali wróżenie za pomocą liczbowych wartości liter do rozwiązywania najróżniejszych problemów. Bardzo często przepowiadano w ten sposób wynik pojedynku. W jakim wypadku numer miesiąca, w którym miała się odbyć walka dodawano do wartości liczbowej wojownika, którego dotyczyła przepowiednia. Sumę dzielono przez 29. Reszta dzielenia stanowiła podstawę wyroczni. Znaczenie otrzymanej liczby znajdowano w tabeli podzielonej na wiele pól, z których każde zawierało liczbę i odpowiadający jej tekst.

Również znany filozof Demokryt stworzył tablicę, za pomocą której przepowiadano losy chorego. Przedstawiała ona prostokąt z liczbami od 1 do 30 w trzech kolumnach. Prostokąt podzielony był poprzeczną kreską na dwie części, zawierające 18 i 12 cyfr. Aby uzyskać odpowiedź, sumowano najpierw liczby uzyskane z liter imienia chorego. Do tego dodawano numer miesiąca, w którym zaczęła się choroba a wynik dzielono przez 30. Jeśli reszta z dzielenia wypadłą w górnej części chory miała przeżyć, jeśli w dolnej – przepowiednia była niepomyślna.

W podręczniku wróżbiarstwa napisanym w 1492 roku znaleźć można natomiast następujący schemat postępowania podczas wróżenia za pomocą liczb. Najpierw ustalamy jednocyfrową wartość liczbową imienia sumując wartości poszczególnych jego liter i dodając do siebie cyfry uzyskanej w ten sposób liczby. Wartość litery wynika z jej kolejności w alfabecie (a=1, b=2, c=3 itd.). Przykładowo: Adam = a(1) + d(4) + a(1) + m(14) = 20. Suma cyfr liczby 20 = 2 + 0 = 2. Każda jednocyfrowa liczba odpowiada jednej z siedmiu planet astrologicznych – w ten sposób znajdowano „planetę życia” osoby, dla której przeprowadzana była wróżba. Słońce odpowiada liczbom 1 i 8, Wenus – 2 i 9, Merkury – 3, Księżyc – 4, Saturn – 5, Jowisz – 6 a Mars – 7.

Obliczanie i interpretacja liczb uzyskiwanych z imion jest nadal pierwszoplanowym zadaniem numerologii. Z reguły ustala się osobno wartości liczbowe imion i nazwisk. Sprzeczne poglądy panują na temat ewentualnego oceniania przezwisk i drugich imion. Nie wiadomo tez czy wybrać nazwisko panieńskie, czy po mężu. Przyjmuje się często, że imię charakteryzuj osobiste „ja” człowieka, podczas gdy nazwisko jest nośnikiem informacji o jego dziedzicznej, duchowej i fizycznej konstytucji. Rozstrzygająca, więc dla całościowej interpretacji jest zazwyczaj suma cyfr wartości liczbowych imienia i nazwiska.

Duże znaczenie ma dziś ocena pod kątem numerologicznym data urodzenia. Wykorzystywana jest do określania szczęśliwych dni. Mianem „kosmicznych licz” określa się natomiast takie liczby, które na podstawie szczególnych losowych właściwości mają specjalne, dodatkowe znaczenie w połączeniu z datą urodzenia i liczbą uzyskaną z imienia.

Współczesne wróżki liczbę drogi życia, zwaną też liczbą przeznaczenia, obliczają posługując się datą naszego urodzenia, co oznacza, że liczba ta jest niezmienna.

Wibrację liczby urodzenia oblicza się przez zredukowanie sumy liczb daty urodzenia do liczby głównej.

Przykład dla osoby urodzonej 03.06.1970 r.

0 + 3 + 0 + 6 + 1 + 9 + 7 + 0 = 26 = 2 + 6 = 8

Liczbą przeznaczenia dla osoby urodzonej 03.06.1970 r. jest liczba 8

Interpretacje liczb przeznaczenia

Numerologiczna 1

Osoby z wibracją cyfry 1, to urodzeni kierownicy, którzy nie znoszą dyktatorów nad sobą i za wszelką cenę chcące uchronić swoją suwerenność. Pewne siebie, śmiałe, skuteczne w działaniu, pełne charyzmy jedynki, mają w sobie istotnie znaczny potencjał energetyczny i świadomość samowystarczalności. Doświadczają mocną potrzebę samodoskonalenia się. Są bardzo kreatywne, potrafią wykazywać swoją inicjatywę, nie mają kłopotów z komunikatywnością, są wspaniałymi mówcami. Najlepiej realizują się w krótkoterminowych działaniach.

Numerologiczna 2

Ludzie z wibracją liczby dwa są uważane za ciche, wrażliwe, subtelne. Dysponują umiejętnością słuchania innych, jak i również udzielania cennych, pomocnych porad. Są delikatne, powściągliwe, wytrwałe, opanowane, nawet w ciężkich chwilach zachowują silne nerwy. Dwójki są uwielbiane za wrodzoną łagodność, uczynność i lojalność. Można im zaufać i na nich polegać. Ochoczo udzielają oparcia. Potrzeby bliskich są dla nich tak samo ważne, jak ich własne. Nie lubią się wyróżniać, są raczej powściągliwe i skromne.

Numerologiczna 3

Trójki są ludźmi o nieziemskich wręcz zdolnościach adaptacyjnych. Zdołają się one dostosować do każdego otoczenia i sytuacji. Cechuje je rozmaitość zainteresowań i komunikatywność. Trójki są niezwykle żywiołowe, bardzo energiczne, pogodne, wesołe i życzliwe. Grono ich znajomych jest zazwyczaj bardzo liczne. Wrodzona życzliwość, sprawność w komunikowaniu się, sprawia, że inni cenią sobie towarzystwo trójek. Osoby te nie tolerują zastoju, braku działania, jednostajności, są niebywale aktywne, mają otwarty umysł, głowę pełną pomysłów, często szalonych i nie boją się ryzyka.

Numerologiczna 4

Osoby z numerologiczną czwórką są zasadnicze, dyplomatyczne, kochające rutynę, dbające o porządek, doceniające wartość pracy. Czwórki mają delikatną osobowość, są raczej zamknięte w sobie, przezorne, uczciwe i godne zaufania. Są pracowite, pedantyczne i zorganizowane. Mają dużą potrzebę spełnienia w pracy. W uczuciach istotna jest dla nich stabilność, trwałość, bardzo cenią wierność. Czwórki mogą mieć problemy z wyrażaniem emocji i uczuć. Często odbierane są przez otoczenie jako niedostępne, wręcz chłodne. Ciężko im jest mówić o swoich potrzebach, często są zdominowane przez partnera, a to za sprawą ich bardzo dobrodusznego charakteru i ustępliwości. Nie lubią nieporozumień, więc wiele spraw wolą przemilczeć, zamiast szczerze wyrażać swoje rozżalenie.

Numerologiczna 5

Piątki władają wielkim ładunkiem energetycznym Są wyjątkowo żywiołowe, ekspansywne, pełne ruchu, wyluzowane i pogodne. Z łatwością nawiązują kontakty z otoczeniem, mają sprawność dyskutowania na prawie każdy temat. Są niezłymi mówcami, ale potrafią być również znakomitymi słuchaczami. Wrodzona żywiołowość i wdzięk pomaga im w zjednywaniu ludzi, co sprawia, że mają liczne grono przyjaciół i znajomych. Piątki mają niejednostajną naturę. Czasami są wręcz nieobliczalne i działają nieprzewidzianie. Dość często zmieniają swoje zainteresowania, są rozrywkowe i bardzo towarzyskie.

Numerologiczna 6

Szóstki najbardziej cenią sobie udane życie rodzinne. Są zdolne do maksymalnych poświęceń dla najbliższych. Są bardzo kontaktowe, uczynne i pomocne. Zawsze można na nich polegać. Niezwykle istotne jest dla nich życie w harmonii, a największą satysfakcję daje im udane, ustabilizowane życie uczuciowe. Ważne jest dla nich poczucie bezpieczeństwa, uwielbiają czuć się potrzebni i ważni. Szóstki to osoby, które nie boją się zaangażowania uczuciowego, ale czują dość duży strach przed ewentualnym odrzuceniem. Ich słabą stroną jest obwinianie się za niepomyślności, mają również problemy z podejmowaniem decyzji.

Numerologiczna 7

Osoby z wibracją cyfry siedem, to urodzeni perfekcjoniści. W każdej dziedzinie życia chcą się być najlepsze. Bardzo skupiają się na swoim życiu duchowym, mają naturę refleksyjną, logiczny umysł, są bardzo skryte, czasami sprawiają wrażenie bycia chłodnymi i niedostępnymi. Mają perfekcyjnie rozwiniętą intuicję, są dociekliwe, błyskotliwe, chętnie zgłębiają tajniki wiedzy, ich zamiłowanie do nauki jest nieprzemijające przez całe życie. Samodoskonalenie się jest dla nich wyjątkowo istotne. Posiadają zmysł artystyczny, są pełne inwencji, mają naturę odkrywców.

Numerologiczna 8

Ósemki są bardzo pracowitymi osobami, a ich ambicja, wytrwałość i konsekwencja w działaniu, pozwala osiągnąć zamierzone cele i po troszeczku wspinać się po stopniach kariery. Osoby z wibracją liczbową osiem, mają doskonałe zdolności organizacyjne, a także sprawność zarządzania. Mają one ciekawą osobowość, są bardzo pragmatyczne, zorganizowane, nie poddają się łatwo i nawet w sytuacji niepomyślnych okoliczności nie załamują się, lecz walczą do końca. Do swoich celów zmierzają z wytrwałością, są zorganizowane i zaciekłe.

Numerologiczna 9

Osoby z numerologiczną dziewiątką są bardzo uczuciowe, pełne pasji, bezkrytycznie nastawione do życia, posiadają olbrzymią potrzebę pomagania innym. Mają ciekawą osobowość i miłe usposobienie. Cechuje je potrzeba dzielenia się z innymi, nie tylko dobrami materialnymi, ale również wiedzą. Ich inne cechy to mądrość, altruizm, tolerancyjność i opiekuńczość. Są zdolne do poświęceń, bowiem dobro innych jest dla nich bardzo istotne. Są uczynne, oddane, życzliwe, lojalne, można im zaufać i na nich polegać. Mają szerokie grono przyjaciół i wciąż uwielbiają zawierać nowe znajomości

Numerologia – Obliczanie i interpretacja liczb uzyskiwanych z imion.

Duże znaczenie ma dziś ocena pod kątem numerologicznym data urodzenia. Wykorzystywana jest do określania szczęśliwych dni.

Nasze ezoteryczne publikacje