Wróżby z kart klasycznych

Feng Shui

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

Feng-Shui dosłownie oznacza wiatr i wodę. Ta starożytna chińska praktyka odnosi się do osiągnięcia harmonii z otaczającym światem. Feng-Shui odnosi się do ochrony przed złymi duchami, niegdyś budowle, miasta oraz wsi chińskie, stawiane były zgodnie z zasadami Feng-Shui.

W celu zrozumienia tej starożytnej chińskiej techniki, najpierw trzeba poznać i zrozumieć dwa podstawowe pojęcia dotyczące tej metody. Oczywiście chodzi tutaj o Ying i Yang. Te siły są antagonistyczne do siebie. Ying jest pierwiastkiem kobiecym, biernym, słabym. Przeciwieństwem jest Yang, który to jest częścią męską, aktywną i silną.

Wszystko, co nas otacza, zawiera w sobie te dwie energie. Zazwyczaj któraś z sił ma przewagę nad drugą. Ying i Yang używana jest do zrozumienia procesów zachodzących wokół nas, nawet Wszechświat posiada obydwie energie. W każdym z nas występują te siły. W zależności od tego, czy jesteśmy aktywni, czy bierni, zależy, która siła występuje w danej chwili w przewadze.

Przestrzeń wokół nas determinuje ilość przeważającej energii w naszym organizmie. Planowanie wnętrza pomieszczenia, w którym mamy zamiar się znajdować będzie bardzo istotne w kwestii nastawienia, które nas ogarnie. Oczywistym jest, że w sypialni w przewadze powinna występować energia Ying, która wprowadza nas w senny nastrój. W naszym miejscu pracy powinna z kolei w przewadze występować energia Yang, tak żebyśmy byli aktywni i skorzy do pracy.

Feng-Shui odnosi się do planowania przestrzeni, która ma na celu wprowadzenie nas w nastrój odpowiedni do pomieszczenia. Z tego powodu najpierw musimy określić, dlaczego tak istotne są techniki Feng-Shui, co sprawia, że nasz nastrój się zmienia? Odpowiedź jest prosta, otóż czynnikiem wszelkich zmian jest energia Chi. Według wierzeń starożytnych cywilizacji (Grecy, Chińczycy, Hindusi) jest to energia życiowa, która mimo różnych nazw zawsze oznaczała to samo. Na podstawie tej energii powstała starożytna medycyna, akupunktura dotyczy ściśle energii Chi. Jednak wróćmy do konstruowania przestrzeni wokół siebie.

Dawniej Chińczycy budowali swoje domy praktycznie pozbawiając ich kątów prostych. Nie było to spowodowane jakimiś błędami architektonicznymi, ale związane było z przepływem energii. Chi słabo przepływa w miejscach brudnych, pełnych kurzu oraz pełnych ostrych kątów. Kiedy tak się dzieje, to napełnia nas nastrojem niesprzyjającym do działania. W skrajnych przypadkach może powodować utrzymujące się działanie stresorów powodujących napięcia oraz nawet konflikty, tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Jeśli chodzi o samą aranżację naszego mieszkania, to specjaliści od Feng-Shui polecają żyrandole, gdyż kryształ, który w nich występuje, jeśli ma właściwy szlif, rozprasza złą energię, a przyciąga pozytywną, nadającą chęć do życia. Jednak nie każdego stać na żyrandol. Kolejnym istotnym elementem, który przyciąga dobrą energię, jest rzecz tak prozaiczna i normalna, że często nie zwracamy na nią nawet uwagi. Mam na myśli lustro, które powinno być umieszczone w odpowiednim miejscu. Obowiązkowo musi być w ramie, a co ważniejsze, nie powinno „ucinać” głowy osoby się w nim przeglądającej. Jeśli tak się dzieje to powodować może przyciągnięcie negatywnej energii, a nawet niechciane skutki zdrowotne.

W dzisiejszych czasach spędzamy bardzo dużo czasu przed ekranem komputera. Robimy to w pracy, często również w domu. Monitory emitują energię elektromagnetyczną, która w nadmiarze nie ma pozytywnego oddziaływania na nasz organizm. Z tego powodu należy jakoś tą energię zwalczyć, tylko jak? Wystarczy roślina, najlepiej o zaokrąglonych liściach, gdyż ich opływowość pozwoli na spokojny i harmonijny przepływ energii Chi.

Feng-Shui jest starożytną techniką, która pozwala na osiągnięcie harmonii. Jednak nawet najlepsza aranżacja nic nie da, jeśli w mieszkaniu panuje bałagan. Stare, niepotrzebne rzeczy blokują przepływ życiodajnej energii. Z tego powodu zanim zabierzemy się za kupowanie jakichkolwiek elementów przydatnych w sztuce Feng-Shui należy najpierw zrobić gruntowny porządek. Zobaczysz, od razu poczujesz się lepiej.

Starożytne cywilizacje zostawiły w swojej spuściźnie wiele przydatnych i pomocnych technik, których czasami nie potrafimy zrozumieć. To, że nie rozumiemy, wcale nie oznacza, że to nie działa. Warto korzystać z wiedzy poprzednich cywilizacji, gdyż być może właśnie ona sprawi, że w naszym życiu nastanie porządek i harmonia, a wszystkie nasze cele i marzenia będą sukcesywnie osiągane.

Nasze ezoteryczne publikacje