Wróżby z kart klasycznych

Amulety i Talizmany

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

Od zarania dziejów ludzie wierzyli w moc pewnych przedmiotów, które nazywano amuletami, talizmanami. Zazwyczaj są to przedmioty, części zwierząt lub rośliny, które mają w sobie moc przyciągania szczęścia, władzy, pieniędzy i bogactwa. Ilość magicznych przedmiotów rosła wraz z czasem. Jedne mają właściwości lecznicze, a inne iście magiczne przyciągające to, czego pragniemy. Dzisiaj zajmiemy się popularną czterolistną koniczyną oraz pentagramami.

Wielu ludzi nosi przy sobie różne przedmioty mówiąc, że przyciągają one szczęście. Jedni mają amulety, inni talizmany, a czasami oba naraz. Chyba najpopularniejszym talizmanem szczęścia w naszych czasach jest czterolistna koniczyna. Znalezienie jej jest niezwykle trudne, gdyż cztery liście są uważane za mutację genetyczną wynikającą z działania genu recesywnego. Jednak dość nauki! Krótko mówiąc koniczyna ma i przynosi szczęście. Jej znalezienie jest niewątpliwym symbolem wystąpienia pozytywnych zmian w życiu. Według legend Ewa zabrała ze sobą czterolistną koniczynę wychodząc z Raju. Druidzi otaczali czterolistną koniczynę olbrzymim szacunkiem i uważali ją za symbol nadchodzącego szczęścia. Każdy z czterech liści coś oznacza. Pierwszy oznacza wiarę, drugi nadzieję, trzeci szczęście i właśnie ten ostatni, tak rzadko spotykany, oznacza szczęście.

Pentagram jest kolejnym bardzo silnym magicznym przedmiotem. Wisiorek z pentagramem ma szerokie właściwości. Jednak zanim do tego przejdziemy, zajmijmy się wyjaśnieniem, czym pentagram jest. Idealny pentagram jest przekątnymi pięciokąta foremnego. Ludzie znają go już od czasów neolitu. Starożytni pitagorejczycy widzieli w nim symbol doskonałości. Rozróżnia się 2 rodzaje pentagramów – Biały i Czarny. Pentagram biały to taki, którego jeden wierzchołek gwiazdy znajduje się u góry, odzwierciedla siłę boską. Ma chronić przed złymi duchami, złą energią oraz niepowodzeniami. Uważany jest za pewien rodzaj tarczy, która chroni przed klątwami i urokami. Biały pentagram jest bardzo silnym amuletem, który ma przyciągać sukces oraz pozwala bardziej kontrolować swoje własne życie. Pentagram, który ma jeden wierzchołek skierowany ku dołowi nazywany jest Czarnym, Odwróconym lub pentagramem Baphometa, który jest antychrześcijańskim bożkiem, którego rzekomo czcili Templariusze. Ten pentagram ma symbolizować żądzę człowieka, ma przedstawiać wyższość emocji nad rozumem.

Amulety i talizmany mają w sobie olbrzymią moc. Trzeba jednak wiedzieć, które powinniśmy mieć, gdyż dla każdej osoby niektóre amulety oraz talizmany będą działać inaczej niż na innych. Wynika to z tego, iż każde życie jest inne. Uniwersalnymi magicznymi przedmiotami są Biały pentagram oraz czterolistna koniczyna. Obydwa mają uniwersalną moc przyciągania szczęścia lub sukcesu. O ile na pentagram raczej będzie trzeba wydać pieniądze, o tyle dostanie czterolistnej koniczyny nie powinno być finansowym problemem. Przecież wystarczy tylko iść do lasu i poszukać wśród trwa naszego talizmanu szczęścia. Skoro możemy pomóc swojemu życiu, to dlaczego by nie?

Nasze ezoteryczne publikacje