Wróżby z kart klasycznych

Skąd się wzięły karty tarota?

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

A. White i Pamela Colmon Smith stworzyli współczesne talie kart tarota zwaną Ridera Waite’a

Była to pierwsza nowoczesna talia, która stanowił podstawę wielu późniejszych zestawów kart tarota.

Niektóre wizerunki na kartach tarota bez wątpienia wywodziły się z tradycji, zaś inne twórcy zapożyczyli z wczesnych organizacji ezoterycznych.

Tradycja tworzenia kart tarota wciąż jest żywa. Można teraz dostać talię z wizerunkami nawiązującymi do plemion majów, amerykańskich Indian, Azteków z motywami feministycznymi, celtyckimi, zestawy z wizerunkami z wizerunkami z religią z mitologią. Nawet słynny surrealista dali zaprojektował i namalował własną talię kart tarota.

W miarę wzrostu popularności kart tarota pisarze i malarze zmienili rysunki na kartach a tym samym ich wróżbiarskie znaczenie. Większość współczesnych tali kart tarota zawiera broszurki objaśniające symbolikę i prorocze właściwości kart. Chociaż istnieją podobieństwa między różnymi taliami tarota, większość ich autorów nie zgadza się z twórcami innych talii. Dlatego też każda karta, może mieć wiele znaczeń.

Od nas zależy na jaką talię kart tarota się zdecydujemy. Niektórzy twórcy podzielili swoje karty nawet pod względem przekazywanej energii na łagodniejsze i ostrzejsze. Jednak jest to mylne ponieważ taki podział jest niewłaściwy. Na znaczenie wróżby powinien mieć wpływ ułożenia kart w odniesieniu do innych wizerunków z tali.

Nasze ezoteryczne publikacje