Wróżby z kart klasycznych

Mało znane wróżby i przesądy

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

Kukanie kukułki

Ten ptak podrzuca do innych gniazd jaja i nie zajmuje się potomstwem. Istnieje przesąd, iż gdy słyszymy kukanie kukułki w drzewo zwiastuje to zmianę losu.

Dziewczęta, gdy usłyszą kukułkę, proszą, aby przepowiedziała za ile lat wyjdą za mąż. Wtedy to nasłuchują ilości kukania. Każde kuknięcie to rok oczekiwań. Młode mężatki pytają, ile będą mieć dzieci. Gdy dorośli słyszą pierwszy raz kukułkę na wiosnę, musza chwycić się za portfel i dotknąć pieniądze, wtedy rok będzie dobry dla finansów.

Odpukać w niemalowane drewno

U Słowian niemalowane drewno kojarzyło się z deską grobową. Dawniej osobę zmarłą kładziono na zwykłą, szeroką deskę, na której dokonywano obrządku obmycia jej i ubrania, a dopiero potem składano zwłoki do trumny. Deska grobowa zazwyczaj była klonowa, gdyż klon posiadał moc odpędzania nieczystych, złych sił. Stukano w nią by odpędzić złe mocy iu nie malowano jej.

Zwyczaj pukania w niemalowane drewno pochodzi jeszcze za czasów wierzeń szamańskich, przed chrześcijańskich. Nasi przodkowie, gdy mówili o sukcesach, pukali w niemalowaną deskę by oddalić złe energie i by ich słowa się sprawdziły. Zagłuszali oni też w ten sposób słowa swoje by bożki i złe energie nie słyszały tego, o czym mówią.

Prezenty

Nie należy dawać prezentów takich jak: noże, nożyczki gdyż to zwiastuje koniec tej znajomości i przecięcie nici porozumienia. Jeśli wręczasz komuś portfel nie zapomnij o włożeniu tam monety, gdyż to przyniesie szczęście finansowe jej posiadaczowi. Zakochani nie powinni wręczać sobie książek, ani rękawiczek, gdyż to grozi rozstaniem. Wręczenie szala lub szalika jest prezentem bardzo pomyślnym, gdyż zacieśnia więzi duchowe tych dwóch osób.

Pieniądze

Nie należy ich liczyć wieczorem gdyż one się nie namnożą. Aby nie zabrakło pieniędzy najlepiej brać je lewą ręką, a oddawać prawą.

Chuchanie na pieniądze

To bardzo stary zwyczaj. Zwyczaj ten przechodził różne etapy. Wśród kupców do naszych czasów przetrwał jako chuchanie na świeżo uzyskany zarobek. Robimy podobnie, gdy znajdujemy monetę na drodze. Chuchamy również na kostkę, gdy chcemy wyrzucić określoną liczbę oczek. Chuchanie bowiem symbolizuje akt stwórczy. Gdy więc człowiek kichał uznawano to za wypędzenie z niego zły sił. Chuchanie reprezentowało tchnienie wprowadzone w rzecz. Na znalezione pieniądze też się chucha to sprowadzi kolejne pieniądze.

Nasze ezoteryczne publikacje