Wróżby z kart klasycznych

Fenomen jasnowidzenia wróżek

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

Jasnowidzenie to także postrzeganie fenomenów, które tylko pośrednio objawiają swoje znaczenie dla przyszłości. Chodzi tu o symbole, podobne bardziej do symbolicznych znaczeń kart. Przykładem umiejętności jasnowidzenia jest sytuacja, jaka spotkała pewnego kierowcę, który jadąc samochodem, zatrzymany został przez policjanta w białej pelerynie. Zjechał natychmiast na pobocze i w tym momencie usłyszał uderzenie. Wyskakując z auta zauważył, że nie ma żadnego policjanta, lecz kilkaset metrów przed nim odłączała się od ciągnika naładowana kamieniami przyczepa i siłą rozpędu toczyła się po szosie. Gdyby nie wizja policjanta, doszłoby do wypadku. Kierowcę uratowało spostrzeżenie „oczyma duszy” ostrzegawczego symbolu policjanta. Podobne zjawiska występują często w szczególnie krytycznych sytuacjach i nazywa je się jasnowidzeniem na jawie.

Oprócz tego, istnieje jasnowidzenie w stanie transu lub hipnozy. Wróżki lub wróżbici wpadają świadomie w trans i mówią o rzeczach, które dopiero się wydarzą w przyszłości, lub które dzieją się właśnie teraz w innym miejscu. Również w stanie hipnozy możliwe jest postrzeganie ponadzmysłowe. Przykładem najbardziej znanej osoby, której zdolności jasnowidzenia w transie były nader często wykorzystywane, był Amerykanin Edgar Cayse. Przy pomocy swojego daru jasnowidzenia stawiał trafne diagnozy lub też opisywał życie nieznanych mu osób. Łącznie sporządzono ponad 14 tysięcy zapisów z wypowiedziami Cayce’a, które dotyczą przyszłości. Przewidział on m.in. rozwój elektroniki, wynalezienie energii atomowej i inżynierii genetycznej.

Relacje jasnowidzów nie muszą oczywiście dotyczyć tylko przyszłości i teraźniejszości. Są również przepowiednie dotyczące przeszłości, którym zawdzięczamy m.in. wiadomości o zatopionych cywilizacjach. Omawiając problematykę jasnowidzenia, nie sposób nie wspomnieć o wieszczu, który nierzadko wywoływał nastroje paniki. Mowa oczywiście o Nostradamusie, który m.in. przewidział śmierć Henryka II króla Francji.

Nasza epoka zapoczątkowała badania fenomenu jasnowidzenia metodami naukowymi. Wyjaśnieniem rzekomo „ponadnaturalnych” wydarzeń zajmuje się parapsychologia. Podejrzewa ona istnienie siły psychicznej, która umożliwia człowiekowi kontakt z otoczeniem bez normalnego zaangażowania zmysłów czy mięśni. Ta hipnotyczna siła nazywana jest „czynnikiem psi”.

Badane przez parapsychologów fenomeny dotyczą dwóch obszarów:

doświadczenia z rzeczami bądź procesami, które zdają się nie być przekazywane przez zmysły,

mechaniczne oddziaływanie na przedmioty materialne, czego nie można wyjaśnić za pomocą praw fizykochemicznych.

W pierwszym przypadku mówimy o „postrzeganiu ponadzmysłowym”, w drugim o psychokinezie. Pierwsza jest więc jasnowidzeniem lub przekazywaniem myśli (telepatią) i nie ma nic wspólnego z drugą.

Zgodnie z licznie przeprowadzonymi badaniami empirycznymi w zakresie zdolności jasnowidzenia, stwierdzić należy, że wysoki poziom intelektualny hamuje raczej uzdolnienia medialne, niż je wspiera. Wyniki eksperymentu przeprowadzonego z udziałem 27 500 dorosłych i 12 500 dzieci wskazują zdecydowanie na korzyść tych drugich. Wśród uczniów z kolei lepszymi uzdolnieniami z kierunku jasnowidzenia wykazały się dzieci indiańskie z Ameryki Północnej niż uczniowie angielskich szkół średnich.

Często ludzie zadają sobie pytanie: czy jasnowidzenia można się nauczyć? Niestety zwyczajny człowiek próbujący podołać życiowym problemom za pomocą wróżb i proroctw, pozostaje jednak w pewnym stopniu bezradny. Droga do jasnowidzenia nie prowadzi przez własne „ja”, lecz znajduje się jako „ponadnaturalny fenomen” poza zasięgiem przeciętnego człowieka.

Fenomen jasnowidzenia wróżek

Wróżki lub wróżbici wpadają świadomie w trans i mówią o rzeczach, które dopiero się wydarzą w przyszłości, lub które dzieją się właśnie teraz w innym miejscu.

Nasze ezoteryczne publikacje