Wróżby z kart klasycznych

Tarot Marsylski

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

Tarot Marsylski składa się z 78 kart lub arkanów. 78 arkanów dzieli się na dwie grupy, 22 Arkana Wielkie i 56 Arkan Małych. Karty Tarota Marsylskiego są ponumerowane od I do XXI. Karta Głupiec nie ma numeru i często określana jest numerem 0 lub co jest całkowitym nieprawdą, liczbą 22.

Na to jak interpretujemy wróżbę z tych kart Tarota wpływ ma wiele czynników. Nasz spostrzegawczość, wykształcenie a nawet to jaki mamy humor w danym momencie. Na przykład, wiele osób widząc kartę XIII jest przerażonych. W naszej kulturze rysunek ten jest identyfikowany jako śmierć. Jednakże gdy przyglądniemy się tej karcie z bliska, zauważymy że postać ta jest kolorowa: błękitno- czerwono- cielista: są to kolory żywe i aktywne więc wesołe.

Karty Tarota Marsylskiego to jedna z najstarszych kart. Tarot Marsylski oparł się na manierze trzech postaci. Dwie z nich są mniejsze, usytuowane opozycyjnie wobec siebie, a trzecia centralna, dominuje nad nimi. Tak mają karty: Papież, Kochankowie, Rydwan, Koło Fortuny, Diabeł, Wieża, Księżyc, Słońce, Sąd. Tu zawsze odczytujemy kartę w ten sposób, by zauważyć, iż ta górująca nad dwiema postaciami, symbolizuje duchowego przewodnika, pomocną osobę, stanowiącą wzór rozwoju dla dwóch mniejszych.

Ponadto ważne jest miejsce, w którym znajduje się postać. I tak strona karty Tarota:

  • Lewa – to cechy jin, nieświadomość, bierność, żeńskość
  • Prawa – to cechy jang, świadomość, aktywność, męskość, działanie a także rezultat i obraz skutku rozwoju danego symbolu
  • Dół – to przeszłość i przyczyny oraz to, co materialne, ziemskie
  • Góra – to przyszłość i wszystko, co duchowe, niebiańskie.

Zaleca się aby karty Tarota Marsylskiego stawiała osoba doświadczona w sztukach ezoterycznych.

Nasze ezoteryczne publikacje