Wróżby z kart klasycznych

Chiromancja, czyli wróżenie z ręki

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

Dłoń stanowi bardzo interesujący obiekt dla studiowania powiązań między małym światem ludzkiego losu a wielkim światem kosmicznego bytu. Tak jak ręce poszczególnych ludzi różnią się niezliczonymi szczegółami od podstawowego modelu ręki, tak jak koleje losu podążają różnymi drogami. Prawa życia pozostają jednak niezmienne. Umiejętność interpretowania linii dłoni nazywa się chiromancja.

W praktycznej chiromancji najistotniejsze z punktu widzenia wróżbiarstwa są partie mięśni nazywane „wzgórkami” i linie przycinające wewnętrzną część dłoni. Analizując znaczenie wróżbiarskie wzgórków, dowiadujemy się, że wzgórek Wenus (poniżej strefy Marsa) informuje o życiu uczuciowym człowieka. Wzgórek Księżyca informuje o fantazji o wrażliwości. Wzgórek Jowisza (bezpośrednio poniżej palca wskazującego) zdradza jego ambicje. Wzgórek Saturna (przy palcu środkowym) mówi o dążeniu do niezależności. Wzgórek Słońca (przy palcu serdecznym) wskazuje obecność i stopień zdolności artystyczno – twórczych. Wzgórek Merkurego (przy palcu małym) zawiera dane o przedsiębiorczości. Mars rządzi środkową częścią dłoni nazywaną „Strefą Marsa”. Pozwala ona wyciągnąć wnioski o wytrwałości i dynamice. Przy ocenie wzgórków największe znaczenie ma stopień ich rozwoju. Zadajemy pytania: który wzgórek jest najsilniej uwydatniony a który najsłabiej. Na podstawie odpowiedzi wnioskujemy o intensywności wpływu planety. Najkorzystniejsze jest możliwie równomierne uwypuklenie wszystkich wzgórków – uchodzi to za objaw harmonii i równowagi.

Równie ważne jak wzgórki są w praktycznej chiromancji linie. Najczęściej mówi o czterech liniach głównych Są to linia życia, linia głowy, linia serca i linia szczęścia lub losu.

Linia życia

Okrąża wzgórek Wenus, linia głowy zaczyna się pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym i przecina dłoń, kończąc się na wzgórku Księżyca. Linia serca przebiega od wzgórka Saturna lub Jowisza do krawędzi dłoni. Linia szczęścia lub losu zaczyna się przy nadgarstku i biegnie pionowo do wzgórka Saturna lub Jowisza.

Linia życia długa, półkolem otaczająca kciuk bez przerw i nieregularności zapowiada długi i wolne od chorób życie. Niewyraźna i słabo zarysowana to delikatne zdrowie i słaba odporność. Krótka linia na obu dłoniach oznacza nadejście śmierci w miejscu gdzie się urywa. Podwójna linia to długie życie, a o łańcuszkowej strukturze oznacza delikatne zdrowie, nerwowe usposobienie i burzliwe życie. Linia rozczepiona na dwie odnogi i połączona znowu zwiastuje ciężką chorobę, ale nie śmierć.

Linia głowy prosta

przecinająca dłoń w poprzek to „głowa do interesów”, zdolności kierownicze, zamiłowanie do porządku, czasami skąpstwo i żądza posiadania. Jeśli posiada zakończenie widełkowate oznacza dyplomację, zręczność w wyszukiwaniu pozorów, czasami nawet łatwość kłamania. Obniżająca się w kierunku wzgórka Księżyca to bujna fantazja, uzdolnienia artystyczne i idealizm. Sięgająca do wzgórka Księżyca oznacza spryt, talent do ryzykownych, nie zawsze „czystych” interesów, czasami żądza posiadania. Oddzielona na początku od linii życia symbolizuje osobę niebudzącą zaufania, pewną siebie, zbyt szybko podejmującą decyzje. To także szczerość raniąca innych. Linia kończąca się przy linii serca to nieszczęście spowodowane przez związek uczuciowy lub przez krewnych.

Linia serca długa

wyraźna i niepostrzępiona oznacza czułość i zdolność do darzenia miłością. Jeśli jest postrzępiona, czerwona, prosta, przecinająca całą dłoń oznacza okrucieństwo, złośliwość i brutalność. Blada to lubieżność i rozpusta. Zbliżająca się silnie do linii głowy to dwulicowość, obłuda i hipokryzja. Rozpoczynająca się pod wzgórkiem Saturna oznacza szorstkość, skrytość a także samotność. Urywająca się pod wzgórkiem Saturna symbolizuje krótkie życie. Jeśli linia serca urywa się pomiędzy wzgórkiem Saturna a Słońca oznacza to głupotę naiwność i prostactwo. Urywająca się pod wzgórkiem Merkurego to sknerstwo, ignorancja, niewiedza i beztalencie. Łącząca się z linią głowy to nieszczęśliwe małżeństwo, troski, niepomyślne wydarzenia lub nawet gwałtowna śmierć.

Linia szczęścia

sięgająca od nadgarstka aż do wzgórka Saturna, dobrze zarysowana, pojedyncza, prosta oznacza szczęśliwe i dobre zdrowie. Urywająca się przy linii głowy oznacza nieszczęście lub utrata statusu społecznego. Początek przy linii życia ma udział we właściwościach tej linii. Początek w strefie Marsa wskazuje na korzystną możliwość, której sprzyja energia Marsa. Początek na wzgórzu Księżyca symbolizuje kapryśne szczęście, może być zawdzięczane protekcji osoby płci przeciwnej. Przerwy lub poprzeczne linie na końcu zapowiadają, że po szczęściu nadejdzie nieszczęście. Jeśli linia szczęścia na początku jest skręcona na kształt śruby, jasno i prosto przebiegająca do góry, wróży wielkie nieszczęście, następnie jednak zła karta się odwróci.

Chiromancja, czyli wróżenie z ręki

W praktycznej chiromancji najistotniejsze z punktu widzenia wróżbiarstwa są partie mięśni nazywane wzgórkami i linie przycinające wewnętrzną część dłoni

Nasze ezoteryczne publikacje