Wróżby z kart klasycznych

Karty klasyczne

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 wew. 546 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

Karty przywędrowały do Hiszpanii (a potem rozprzestrzeniły się na całą Europę) z Półwyspu Arabskiego w XIV w. Pierwsze takie karty były ręcznie malowane i bogato zdobione. Popyt na nie był tak duży, że już w następnym wieku (XV) matryce i rozpoczęto ich drukowanie.

Gry karciane spopularyzowały się do tego stopnia, że w roku 1397 burmistrz Paryża wydał zarządzenie zabraniające mieszczanom grania w dni powszednie. Nie obowiązywało to jednak elit, które z ogromną przyjemnością oddawały się tej formie rozrywki. Popularne było układanie pasjansa, gra w pikieta czy katy tarota. W późniejszym czasie znudzone arystokratki (początkowo w ramach zabawy, a później już traktując to poważnie) podejmowały próby uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości.

Dzisiejsi adepci sztuki wróżenia rozpoczynają naukę wróżenia właśnie od tych kart. Kiedy już wyrobią w sobie intuicję potrzebną do właściwego odczytywania ich znaczenia, przechodzą zazwyczaj do interpretowania trudniejszych kart – typu tarot. Czy to oznacza, że wróżenie z kart klasycznych jest dziecinne proste? Oczywiście, że nie. Każda z figur ma swoje znaczenie, ważne są sekwencje ich połączeń a także kolor. Doświadczona wróżka z kart odczyta wszystkie niezbędne informacje i odpowie na każde zadane pytanie. Kart klasyczne mogą być również wspaniałą przygodą z ezoteryką nie bójmy się ich.

Nasze ezoteryczne publikacje