Wróżby z kart klasycznych

Astrologia i Horoskopy. Wiedza o oddziaływaniu ciał niebieskich na zjawiska ziemskie

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

Astrologia to wiedza o oddziaływaniu ciał niebieskich na zjawiska ziemskie, zwłaszcza na życie człowieka. Współcześnie wielu ludzi zajmuje się przez całe życie astrologią, zbiera doświadczenia w przepowiadaniu wydarzeń wg położenia gwiazd. Prognozy te dotyczą przede wszystkim przebiegu życia, małżeństw, a także losów całych rodzin a nawet krajów. Najstarsze astrologiczne zapisy w piśmie klinowym pochodzą z Babilonu, kiedy to pisano, że „księżyc uderzająco duży jest znakiem nadchodzących ciemności. Gdy zaś jest bardzo mały, będą błogosławione żniwa w kraju…”. Początkowo władcy tego świata zachwyceni byli astrologią, przyjmując, że ziemia jest płaska i nieruchoma. Niemniej w momencie, kiedy po kopernikowskim odkryciu stało się jasne, że system geocentryczny jest błędny, zareagowali wściekłością. Pisma astrologiczne znalazły się w indeksie ksiąg zakazanych a astrologia zeszła do podziemia i w ten sposób egzystowała do końca XIX wieku.

Z biegiem lat, astrologia rozgałęziła się w różnych kierunkach. Nawet eksperci w tej dziedzinie mówią o „nieprzeniknionym gąszczu wiedzy”. Mimo to, nawet laik dysponujący podstawowymi umiejętnościami i intuicja może interpretować horoskop i przewidywać możliwy przebieg wydarzeń. Udaje się to, gdy za podstawę przyjmie się symbolikę wiedzy astrologicznej, zamiast uczyć się nieskończenie wielu konstelacji planet i ich sztywnego znaczenia.

Nikt nie powinien się martwić układem planet: nie ma złych horoskopów, tak jak nie ma złych pór roku. Może się jedynie wydarzyć, że dla jednego przyjemniejsze będzie lato, dla drugiego zima. Oznacza to, że istnieją jasno określone astrologiczne wskazania, np. do założenia firmy i przeciwwskazania, tak samo jako to, że wiosną lepiej jest siać niż zbierać plony. Horoskop nie jest sztywnym czynnikiem w życiu człowieka, ponieważ samo życie nie jest stałe, lecz „płynne”. Wciąż zmieniają się jego warunki. To samo ma miejsce w astrologii. Ty znajdziemy, więc odpowiedź na pytanie, dlaczego tak wielu ludzi czytając o rzekomych cechach swojego znaku zodiaku mówi, że się to u nich w ogóle nie zgadza. I w zasadzie mają rację. Zawsze, bowiem następuje rozwój osobowości, może się więc zdarzyć, że niektóre cechy przypisane danemu znakowi, w ogóle się nie sprawdzą. Są ludzi, którzy według horoskopów powinni stać się przestępcami, a w rzeczywistości są bardzo dobrymi ludźmi. Oznacza to, że siły oddziaływania znajdują się w człowieku, a nie w planetach. Gdyba nasz los określałyby wyłącznie gwiazdy, byłby on nieunikniony. Doświadczenie pokazuje jednak, że możemy osiągnąć więcej, niżby wynikało z naszych rzekomych cech. Kto stale dba o własny rozwój, może stymulować w sobie pozytywne własności wszystkich znaków zodiaku.

Współczesna struktura astrologii opiera się na czterech ewolucyjnych elementach podstawowych:

twórczy – żywioł ognia

związany z ziemią – żywioł ziemi

emocjonalny – żywioł wody

duchowy – żywioł powietrza

Siły oddziaływania w człowieku i jego otoczeniu znajdują swoje odbicie w wyżej wymienionych czterech żywiołach. Każdemu elementowi podstawowemu przyporządkowane są – oprócz znaku głównego – jeszcze dwa inne znaki. Znaki główne symbolizują główne właściwości poszczególnych żywiołów (ogień, zmienia, woda, powietrze), dwa pozostałe reprezentują te cechy w innych formach. Znaki kardynalne, to Lew – ogień, Wodnik – powietrze, Skorpion – woda i Byk – ziemia. Przyporządkowane są im odpowiednio znaki pomocnicze: Lwu – Strzelec i Baran, Wodnikowi – Waga i Bliźnięta, Skorpionowi Rak i Ryby a Bykowi Panna i Koziorożec.

Astrologia i Horoskopy. Wiedza o oddziaływaniu ciał niebieskich na zjawiska ziemskie

Astrologia to wiedza o oddziaływaniu ciał niebieskich na zjawiska ziemskie, zwłaszcza na życie człowiek, Horoskop nie jest sztywnym czynnikiem w życiu człowieka, ponieważ samo życie nie jest stałe, lecz „płynne”

Nasze ezoteryczne publikacje