Wróżby z kart klasycznych

Magia Czakr

📞 Kliknij, aby zadzwonić (3,69zł/min) ✉️ Kliknij, aby napisać (3,69zł/sms) Chcesz się ze mną skontaktować? Nic trudnego!
708 577 285 Tylko (3,69 zł/min)
EZO.Twoje pytanie pod nr: 73077 (3,69 zł/sms)

Uczeni zaczęli po raz pierwszy zastanawiać się nad wschodnimi czakrami, gdy zauważyli zbieżności w ich położeniu ze splotami nerwowymi i gruczołami w ciele fizycznym. Jednak praktykujący jogę energetyczną nie zgodzili się z tym przekonaniem. twierdzą oni iż chociaż czakry mają związek z układem nerwowym i hormonalnym ciała, to jednak tworzą one układ energetyczny, który jest w powłoce ciała fizycznego. Wg jogi ciało ma 3 układy- nerwowy, hormonalny i czakralne.

Magia określa jeszcze jeden układ, czwarty zwany układem astromentalnym.

Ten układ funkcjonuje w świecie astralnym.

Osoby które zajmują się magią wierzą iż dwa poziomy- fizyczny i astralny łączą się wzajemnie, nachodzą na siebie i mają pewne punkty styczności. Mag widzi w swoim otoczeniu astralnym niewyobrażalną przestrzeń z którą może współpracować.

Jak mówią doświadczeni, zajmujący się na co dzień magią nawiązywanie kontaktu ze źródłem mocy duchowej powinno być łatwe i naturalne. Skoro jesteś częścią Jedności, wiec to powinno przepływać przez ciebie. Problemem jest jednak Stres.

Aby pokonać czas należy dużo medytować, poddawać się relaksacji. Na początku wystarczy kilka minut dziennie. Najlepszą porą jest wczesny ranek. Jeśli będziesz ćwiczyć codziennie i stanie się to twoją rutyną czasem stres się zmniejszy.

Następnym zadaniem w poznawaniu magii jest otwarcie kanałów czakralnych, energetycznych. Otwarcie kanałów jest ważne by energia mogła przepływać. Te kanały już istnieją od Twojego urodzenia problem polega jednak na ich otwarciu. To wymaga jednak wysiłku ,praktyki i czasu.

Ciało eteryczne jest naszym niewidzialnym sobowtórem. Przenika jakby przez nasze ciało fizyczne. Za to ciało astralne jest krok dalej za ciałem eterycznym. Ten krok to początek naszego psyche. Surowcem ciała astralnego jest już umysł, mówiąc dokładniej wyobraźnia.

Czakry są punktami nerwów w ciele eterycznym.

Czakry

  • Czakra podstawowa ( Muladhara)- umiejscowiona na podstawie kręgosłupa, obszar rodny
  • Czakra Sakrum ( Svadhisthana)- obszar brzucha
  • Czakra splotu słonecznego (Manipura)
  • Czakra Serca ( Anahata)
  • Czakra Gardła ( Visuddha)
  • Czakra Brwiowa ( Ajna)
  • Czakra ciemieniowa ( Sahasrara-padma)

Wg tradycji Zachodu ,energia biegnie od dołu człowieka od czakry podstawowej przy dolnym uchybu kręgosłupa.

Każda Czakra jest też związana kabalistycznym Drzewem Życia.

Nasze ezoteryczne publikacje